Hakkımızda

TARİHÇE 

Markal Kalibrasyon & Danışmanlık Hizmetleri 1989 yılında Marshall Boya ve VernikSan. A.Ş. bünyesinde gelişen Kalite Yönetim Sistemleri ihtiyaçlarını karşılamaküzere Marshall Kalibrasyon Laboratuvarı olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2000yılına kadar olan sürede firma ve yan kuruluşlarına ait kalibrasyon ihtiyaçlarınıkarşılayarak hizmetlerini sürdürmüştür. 

2000 Yılı itibari ile bu çerçevede TSE tarafından akredite edilmiştir. Değişen endüstriyel koşullar çerçevesinde Ekim-2001 tarihi itibari ile tüm cihazları ve teknik altyapısını koruyarak Markal Kalibrasyon Laboratuvarı MARSHALL yönetimi tarafından MARKAL KALİBRASYON & DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ ne devredilmiştir. 

Şirketimiz 2003 yılı itibari ile Pendik-İSTANBUL daki yeni adresinde hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir. 

Markal Kalibrasyon Laboratuvarı Temmuz-2005 tarihinde TÜRKAK (Türk AkreditasyonKurumu) tarafından ISO EN-IEC 17025 standart kapsamında Akredite olmuştur. 

Firmamız Akredite bir laboratuvar olarak kalibrasyon işlemleri, kalibrasyon sistematiğinin geliştirilmesi, gereksinimlerin belirlenmesi ve yapılandırılması konularında dauzman ve deneyimli kadrosu ile hizmetinizdedir. 

Politikamız; 

Kuruluşumuz TS EN ISO - IEC 17025 standartına uygun olarak ve uzman personeli ile mümkün olan en yüksek doğrulukta, kaliteli hizmet vererek günümüz endüstriyel üretimine müşterinin ölçme güvenirliğini sağlayarak, katkıda bulunmaktadır. 

Ulusal ve - veya uluslararası SI birimlerine bağlı bir izlenebilirlik sağlayarak ölçümlerimizin doğruluğunu ve güvenirliğinin sağlamaktayız. Ölçme güvenirliğini sağlayarak sağlıklıüretim ve iş güvenirliğinin sağlanmasında sorumluluğumuzun bilincindeyiz. 

Müşteri memnuniyetini ve bu memnuniyetin devamlılığını sağlamak hedefimizdir. Bu amaçlakaliteli, zamanında, tarafsız ve güvenli hizmet sunmaktayız. Başarılarımızı, personelimizin takım ruhu ile, taahüt ettiğimiz kaliteyi sağlayacak şekilde eğitilmesi, çalışmalarında tüm politika ve prosedürleri uygulaması ve teknolojik gelişmelerin takip edilmesiyle sürdüreceğiz. 

Hedeflerimiz; 

Kalibrasyon olanaklarını geliştirmek ve ölçme belirsizliklerini en aza indirmek konusunda müşterilerin tercih ettiği en iyi laboratuvarlar arasında olmaktır.